Yaşamın Denklemleri

Yaşamın Denklemleri
  • Yazar: Simon Morden
  • Baskı Yılı: 2012
  • Sayfa Sayısı: 336
  • Dili: Türkçe

Savaşın yerle bir ettiği, geleceğin  dünyası.. Okyanusa gömülen Japonya, yerle bir edilen Rusya.. Sevk kasalarından bozulmuş evler, çeteler ve göçebelerle dolu bir Londra, yani Metrozone..    
Bir kahraman olmaktan uzak, fiziksel olarak zayıf, iğneleyici fakat eğlenceli bir baş karakter olan Samuil Petrovitch,  radyoaktif serpintinin etkisi altında olan Rusya'dan Metrozone'a göç etmiş, göze batmamaya çalışan bir fizik öğrencisidir. Ta ki kaçırılmak üzere olan bir kızı kurtardığı güne kadar. Kurtardığı kızın bir gangster çetesi patronunun kızı olduğunu öğrendiğinde, artık olayla ilgili herkesin ilgi odağı olmuştur bile: kızı kaçırmaya teşebbüs eden Ukraynalılar, kızın zengin bir Japon gangsteri olan babası, ve Yakuza'nın peşindeki polisler..    
Bu kendi halindeki dahi, kısa süre sonra kendisini her türlü cihazı kontrol edebilen Yeni Makine Cihadı adında bir yapay zekaya karşı savaşırken bulur. Üstelik bir kalp hastası olduğu için ölüm de yakasındadır. Ancak yanında kendisine yardım edecek biri vardır. Son derece etkileyici, güçlü, silahlı, dev bir bodyguard ve aynı zamanda da bir rahibe olan Madeline..


"İnsanı içine çeken bir roman..." -The Telegraph

"Bu kitap saf jet yakıtı gibi, acımasızcasına süratli. Bu yüzden okumaya başlamadan önce kemerlerinizi iyi bağlayın."- Erik Lundqvist

"Kaliteli ve kusursuz bir bilim kurgu romanı arayanlar için kesinlikle tavsiye edilir"-Lec Book Reviews

Diğer Kitaplar