Sevgi Zekâsı

Sevgi Zekâsı
  • Yazar: Muhammed Bozdağ
  • Baskı Yılı: 2016
  • Sayfa Sayısı: 268
  • Dili: Türkçe

Yaşama sevincini kalbimize huzurla yerleştirmenin sanatını anlatıyor Sevgi Zekâsı… Gençler, anne babalar ve büyüklerimiz; zihnimizi, sevginin sevincini üreten düşüncelerle doldurabiliriz.  

Sevgi hayatımızı nasıl etkiler? Sevgiyi ne tür düşünceler üretir? Sevgiyi hangi dil kanallarından, nasıl dengeli ifade ederiz? Allah, Peygamber, öz benlik, anne-baba, aile, kazanç, dost, vatan ve doğa sevgilerimizi nasıl besler ve nasıl ifade ederiz? Çevremizdeki sevgi sebeplerini nasıl algılar ve yaşama sevincimizi nasıl arttırırız?  

Yaratılanı Yaradan’dan ötürü sevme yoluna girdiğimiz zaman, gönül dünyamız bahar bahçesine dönüşüyor. Mavi gök kubbe, kanatlarını üzerimize seriyor; bulutlar sevgilerini serin damlalarıyla tenimize sunuyor. Çiçekler bizim için kokuyor, doğa bizim için şarkı söylüyor, rüzgâr bizi serinletmek için uzaklardan seğirtip geliyor!  

Okuyuculardan: “Aileme, çevreme, çiçeğe ve böceğe bile artık sevgiyle bakıyorum.” “Bu kitaptan sonra eşimi, çocuklarımı daha çok seviyorum.” “Altmış yaşında öğretmenim. Böylesine etkileyici kitap okumadım.” “Kitabı tekrar tekrar okudukça hem gülüyorum hem de ağlıyorum.” “Artık çevreme daha nezaketli davranıyorum. Karıncaları bile seviyorum.”

Diğer Kitaplar