Sen Ol'madan Olmaz

Sen Ol'madan Olmaz
  • Yazar: Serdar Çakır
  • Baskı Yılı: 2015
  • Sayfa Sayısı: 240
  • Dili: Türkçe

 “Bir eve sahip ol, bir işe sahip ol, iyi bir arabaya sahip ol. Ama yetmez; bir eve daha sahip ol, bolca paraya sahip ol, en iyi elbiselere sahip ol, iyi bir kartvizite sahip ol, iyi bir mevkiye sahip ol, iyi tanıdıklara sahip ol, en iyi cep telefonuna sahip ol, en büyük televizyona sahip ol, iyi çocuklara sahip ol; sahip ol da nasıl olursan ol. Gerekirse savaş, yalan söyle, gerçeği çarpıt, mücadele et; gerekirse her şeyi göze al ve bir algı oluştur, imajını değiştir; sana inanırlar bak göreceksin...”
İnsanlar size inanabilir ama yaratıcıyı ve onun kurmuş olduğu sistemi kandırabilir misiniz? Zaten kandıramıyoruz. Biz ne isek sistem bize geri veriyor...
“Sahip olmazsan ol’mazsın.” Bu fikir, insanlığın yeni kimliğinin temeli ve dünyadaki mutsuzluğun ana sebebi. Sahip olduğu kadar var olacağını zanneden insanlık ve onun yarattığı, bitmek bilmeyen, yok edici bir iştah. İşte bugün, bu iştahın kaosunu yaşıyoruz; en küçük aileden ülkenin tamamına kadar.
Kendinize artık şu soruyu sormanın zamanı gelmedi mi? “Sahip olduğunuz tüm maddi şeyler, imaj ve kimlikler, tüm ilişkiler ve paranız, bir anda uçup gitse geriye sizden bir şey kalır mı? Yoksa siz de mi yok olursunuz?”
Sen Ol’madan Olmaz; yaşamınızdaki kafa karışıklığının, yerini bulamamanın, mutsuzluğun, endişenin, korkunun ve gelecek kaygısının insanı kendi zihninde nasıl değersizleştirdiğinin izini sürüyor ve günümüzde her insanın içindeki o dolmak bilmeyen boşluk ve tatminsizlik duygusunun nedenlerini anlatıyor. Dahası, bu durumdan çıkış yollarını yaşanmış örnekleri ile açıklıyor. Sizi kendiniz ile baş başa bırakacak, kendi düşünce ve duygularınızın sorumluğunu almaya çağıracak ve nerede yanlışlık yaptığınıza tanıklık ettirecek bu kitap, tesadüfen karşınıza çıkmadı, göreceksiniz...

Diğer Kitaplar