Nessahira -II

Nessahira -II
  • Yazar: Esin Kıroğlu
  • Baskı Yılı: 2015
  • Sayfa Sayısı: 340
  • Dili: Türkçe

 

"Kişisel tarihim üç keskin dirsek yapıp bitmiş bir yol gibi. İlki yirmi bin yıl sonra yaşanan kıyametten kaçıp bugünün dünyasına  yolculuk  yapmamızla başlıyor. Dokuz yaşında bir çocuktum ve o yolculuktan dolayı kazandığımız yeni hayat, insanüstü güç, hiçbirimiz için kolay olmamıştı elbette. İkincisi yine yirmi bin yıl sonraki dünyadan bugüne bizden on yıl sonra gelen Gümüşleri durdurmak zorunda olduğumuz gerçeğiydi ki bu da savaşın açtığı derin izler demekti. Üçüncüsü ise Hayal'e âşık olmamdı. Ömrümün en keskin virajını başarıyla aldıktan sonra düz yolda bir kayaya çarpacağımı aklımın ucundan bile geçirmiyordum."
Her seçim başka bir ihtimalin katilidir. Yaptığım seçimlerin, omuzlarımdaki sorumluluğun yükünü taşımaktan, bir Hayal'in gölgesi olmaktan yorgunum.
Ben Nessahira'yım.
Yaşayabilmek mücadelesinde soluğumu hâlâ varlığımdan habersiz insanlar için tüketirken vazgeçmeyi düşünemeyecek kadar yorgunum. 
Ben Nessahira'yım.
Sular artık fazlasıyla bulanıkken tüm gücümle aydınlığın savaşçısıyım ve henüz bir Gümüş'le karşılaşmadıysanız sebebi benim.
Serinin ikinci kitabında Nessahira kayıpları ve seçimleri arasında mücadele ediyor. Esin Kıroğlu, okurları,  temposu giderek yükselen hikâyede sürüklemeye devam ediyor.

Diğer Kitaplar