Nereden Nereye: Geleceğe Ümitle Bakmak İçin On Neden

Nereden Nereye: Geleceğe Ümitle Bakmak İçin On Neden
  • Yazar: Johan Norberg
  • Baskı Yılı: 2018
  • Sayfa Sayısı: 229
  • Dili: Türkçe

 

Televizyonlarda, gazetelerde ve zihinlerimizde hep aynı şey var. Her gün, her şeyin ne kadar da kötüye gittiği fikri beyinlerimize kazınıyor: finansal çöküş, büyüyen yoksulluk, çevresel felaketler, hastalıklar, açlık ve savaş… 
Fakat nadiren akla gelen bir gerçek var ki geçtiğimiz birkaç on yıl içinde nereden nereye vardığımızı düşünürsek eşi görülmemiş bir ilerleme kaydetmişiz. Dikkate almaya değer bulacağınız neredeyse her tür veri, bugüne kadar yaşamış herkesten çok daha iyi koşullarda yaşadığımıza işaret ediyor.  Siyaset eleştirmeni Johan Norberg; Birleşmiş Milletler, Dünya Bankası ve Dünya Sağlık Örgütünün resmî verilerini inceleyerek türümüzü tanımlayan sorunların üstesinden gelmek konusunda ne kadar yol katettiğimizin izini sürüyor. 
   Her türlü sorunun çözülmüş olduğunu söylemek henüz mümkün olmasa da artık çözümlere dair somut fikirlerimiz var ve bu gelişmeyi sürdürebilmek için nelere ihtiyacımız olduğunu biliyoruz. 
Etkileyici, ümitvar ve beklenmedik içeriğiyle Nerden Nereye, kıyamet senaryoları ile dolu kötümser dünyamızda iyimser olmak için bir çağrı.

Diğer Kitaplar