Kansersiz Yaşamın Sırrı

Kansersiz Yaşamın Sırrı
  • Yazar: Patrick Holford
  • Baskı Yılı: 2013
  • Sayfa Sayısı: 434
  • Dili: Türkçe

Bilimsel literatürden pek çok saygın referansın kullanıldığı "Kansersiz Yaşamın Sırrı" adlı kitap, yeme alışkanlıklarımızı ve yaşam tarzımızı değiştirerek kansere yakalanma riskimizi nasıl önemli ölçüde azaltabileceğimizi ve bu konu üzerine ortaya atılan söylenti ve gerçekleri ele alıyor.   
20. yüzyıl başına kadar hemen hemen hiç bilinmeyen kanser, 2014 yılında üç kişiden birinde görüleceği tahmin edilen bir hastalık haline geldi. Bu durumun nedeninin önemli ölçüde, kimyasal çevremizde meydana gelen değişiklikler olduğu belirtiliyor. Ancak diğer taraftan yazara göre, kanser vakalarının dikkate değer bir kısmı gerçekte önlenebilir nitelikte. Bu anlamda "Kansersiz Yaşamın Sırrı" adlı kitap,  tüm olası etkenleri bir bütün halinde dikkate alarak kanser riskini azaltabileceğimizi, bağışıklık sistemimizi güçlendirerek  kansere hayır dememizin gerçekten de mümkün olduğunu savunuyor.  
Kanserin oluşumu, teşvik edici etkenleri, risk faktörleri, beslenme alışkanlıkları ile ilişkisi ve benzeri konularda ayrıntılı bilgiler içeren bu kitapta; uzman doktorlarca gerçekleştirilen profesyonel tıbbi bakımın önemine özel bir vurgu yapılarak, kansere yakalanma riskini azaltmak için pratik öneriler ve kansere yakalanmış hastalar için de eğitici ve bilgilendirici tavsiyeler sunluyor. Kısaca bu kitap, kanseri önlemek ve kanserle savaşmak üzerine, ilaç içermeyen bir tavsiye rehberi.

Diğer Kitaplar